O mnie

Szanowni Państwo,

obecnie sprawuję mandat poselski w Sejmie VIII kadencji. Zostałem wybrany Z okręgu numer 19 (Warszawa). Strona powstała z dwóch zasadniczych przesłanek. Pierwszą z nich jest to, aby bardziej ułatwić kontakt państwu ze mną oraz abyście mieli państwo łatwy dostęp i podgląd tego czym aktualnie jako poseł, a przede wszystkim działacz społeczny z państwem i dla państwa każdego dnia staram się czynić.
Paweł Lisiecki

Urodziłem się 15 sierpnia 1978 r. w Szpitalu Praskim w Warszawie. Jestem absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.
Ukończyłem studia w Instytucie Archeologii (2004) oraz Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (2011), a także studia podyplomowe z zarządzania i wyceny nieruchomości. Prowadziłem działalność gospodarczą w zakresie zarządzania nieruchomościami. W 2001 przystąpiłem do Stowarzyszenia KoLiber, a w 2014 r. zostałem prezesem Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”.

W latach 2003-2005 należałem do Unii Polityki Realnej. W wyborach samorządowych w 2002 jako przedstawiciel tej partii uzyskałem z listy Prawa i Sprawiedliwości mandat radnego dzielnicy Praga-Północ. Uzyskiwałem reelekcję w 2006 i 2010 roku.

W 2005 wstąpiłem do Prawa i Sprawiedliwości. Objąłem funkcję przewodniczącego dzielnicowych struktur tej partii oraz wszedłem w skład jej
krajowej komisji rewizyjnej. Od 2005 do 2007 byłem doradcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mariusza Błaszczaka, a następnie kierowałem jego biurem poselskim. W listopadzie 2014 uzyskałem mandat radnego Rady
Warszawy, a w grudniu tego samego roku zostałem wybrany na burmistrza Pragi-Północ.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowałem do Sejmu w okręgu warszawskim. Uzyskałem mandat posła VIII kadencji, otrzymując 6865 głosów. Powyborach zachowałem (do stycznia 2016) stanowisko burmistrza Pragi-Północ,gdyż zasada niepołączalności mandatu poselskiego nie obejmuje burmistrzów warszawskich dzielnic (jednostek pomocniczych m.st. Warszawy).

W 2017 zostałem członkiem komisji weryfikacyjnej, a w 2019 – Zastępcą Przewodniczącego tej komisji.W 2019 zostałem ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując w okręgu warszawskim 13093 głosów.

W Sejmie jestem m.in. Przewodniczącym Zespołu Parlamentarnego ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych i Lichwy, Parlamentarnego Zespołu ds. Uregulowania Gruntów pod Budynkami Spółdzielczymi, a także Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu
Terytorialnego.

Scroll to Top